Anasayfa / Haberler /SEÇİM SONRASI MESAJIMIZ

Haber DETAYI

SEÇİM SONRASI MESAJIMIZ

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Özel, yerel seçimin ardından bir mesaj yayımladı. Özel, seçimi kazanan MHP adayı Davut Aydın’ı tebrik etti.
Ercan Özel’in mesajı şöyle: 

Kıymetli Hemşehrilerim; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ilçemiz, Bursamız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

İYİ Parti, CHP, AK Parti, MHP, SP ve diğer partiler de ki kardeşlerimi gösterdikleri mücadele ve çalışmalarından dolayı kutluyorum.

İlçemize katkı koymak, birikimlerini Yenişehire aktarmak isteyen Belediye Başkan Adaylarımızla birlikte seviyeli, güzel bir seçim dönemi geçirdik. Yaklaşık 2,5 aydır devam eden yarış Pazar akşamı son buldu.

35.017 geçerli oy kullanılan ilçemizde 2.706 oy farkla MHP, İYİ Parti'nin önünde seçimi kazanan taraf oldu. Halkımızın kararı başımızın üzerindedir, saygı ve hürmetle karşılıyorum. Başta ipi göğüsleyen MHP'nin Belediye Başkan Adayını ve tüm ekibini can-ı gönülden kutluyorum. Onlardan tek isteğim önümüzdeki 5 yıl boyunca Yenişehirimizi hak ettiği yere getirmek konusunda üstün gayret sarfetmeleri ve toplumun her kesimine eşit ve adaletli bir şekilde hizmet etmeleridir. Çünkü Yenişehir halkı bunu hak ediyor.

Seçim kampanyamız sürecinde başta ilçe başkanlarımız Ali Şıracı ve Ahmet Köse'ye, Meclis Üyesi Adaylarımıza, gece gündüz, yağmur çamur, köy kent demeden gerektiğinde çocuklarını komşularına emanet ederek kendilerine gerekli imkan ve koşulları sunamadığımız halde inandıkları kişi ve doğrular için birçok fedakarlığa katlanan haklarını kesinlikle ödeyemeyecegim Kadın Kollarımıza, Yenişehir'in artık yüzü gülsün diye yola çıkan, bizlere gönül vermiş hiçbir karşılık beklemeden halisane duygularla çalışan, emek veren, maddi sıkıntılara rağmen hiçbir zaman olumsuz düşünmeyen alınlarından öpülesi, benim temiz, ahlaklı, dürüst, vefakar ve cefakar her biri birbirinden değerli genç kardeşlerime, seçim gecesi gec vakitlere kadar partimizde kalarak bizlere destek olan her türlü yardım ve desteği bizlerden esirgemeyen kıymetli emektarlarımıza, gizli kahramanlarımıza ve son olarak saatlerce yağmur altında bizlerle yürüyen, bayrak sallayan, gittiğimiz yerlerde ben konuşma yaparken o soğukta sabırla bekleyerek bizleri dinleyen, çocuğumuza, gencimize, yaşlımıza, bizlere inanan gönül veren tüm halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

Hele hele bizlere dualarla destek olan büyüklerime, kardeşlerime ayrı ayrı minnettarlığımı sunmak istiyorum. Cumartesi pazarında bana dua et dediğimde kucağında gizleyerek çektiği tesbihi gösteren ve "Senin için çekiyorum zaten" diyen ve beni duygulandıran ismini dahi bilmediğim teyzeme, Çeltikçi, Kızılköy, Subaşı, Menteşe, Kozdere ve daha birçok köyümüzden bizzat arayarak bizler için dua ettiklerini Kuran okuduklarını ifade eden tüm teyzelerime, ablalarıma müteşekkirim. Ama Yenişehirime hizmet etmek yazgımızda yoksa onun ötesine elbette geçemeyiz.

Geçtiğimiz 5 yıl boyunca Büyükşehir ve Yenişehir Belediye Meclis Üyesi olarak Yenişehirime elimden geldiğince birçok katkılarda bulundum. Doğruları hiç eğip bükmeden net bir şekilde ifade ettim. Bu süreçte kendileri için birçok fedakarlık yaptığım, gençliğimin en verimli dönemini onlar için mücadele içerisinde geçirdiğim Yenişehir halkına, içinde oldukları durumu, yaşadıkları sorunları ve bundan sonra olumsuz bir durumda neler yaşayacaklarını kendilerine iyi bir şekilde ifade edemediğimi düşünüyorum. Göreve başlayacak olan tüm Belediye Meclisimize ve yönetime önümüzde ki 5 yıl boyunca başarılar diliyorum. Yenişehir'in geleceği ve kalkınması için arzu ettikleri ve destek isteyecekleri her zaman onların yanlarında olacağım konusunda şimdiden söz veriyorum. Özverili çalışmalarımız sonrası yaklaşık 14 bin insanımızın gönlünde yer edindiğimi görmek, beni ziyadesiyle mutlu etti. Kendimi hiçbir zaman bir siyasetçi olarak görmedim. Amacım sadece, kendimi ilçem için feda etmek, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde örnek bir kent oluşturabilmekti. Yıllardır onlar için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığım, ilçemde yaşayan tüm vatandaşlarımızdan, eğer uygun görürlerse haklarını helal etmelerini isti-yorum. Benim zerre miktar hakkım varsa hepinize helal olsun. Rabbimin rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun. Allah'a emanet olun.