Pazartesi, 12 Aralık 2019
Anasayfa / Haberler /YENIŞEHIRDE KIRSAL MAHALLELERİMİZDE YAŞANAN ULAŞIM SORUNUNU, ÇÖZÜME KAVUŞTURMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM.

Haber DETAYI

YENIŞEHIRDE KIRSAL MAHALLELERİMİZDE YAŞANAN ULAŞIM SORUNUNU, ÇÖZÜME KAVUŞTURMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM.

İlçemiz ile ilgili projelerimizi daha göreve başlamadan tamamlamaya başladık bile, 2014 yılında mahalle statüsüne kavuşan kırsal yerleşim yerlerinde oturan vatandaşlarımızın da, diğer ilçe ve büyükşehir de yaşayan vatandaşlarımız gibi toplu ulaşım imkanların dan yararlanabilme hak ve özgürlüğüne sahip olduklarını ve bu çerçevede onların bu sıkıntılarını çözmemiz gerektiği konusunda 1 yıldan bu yana mücadele veriyordum. Bu gayretli çalışmalarımız sonucunda ise başarılı olmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum.

YENİŞEHİR HALKI ICIN HAKLI MÜCADELEMIZDE BİR ZAFER DAHA ELDE ETTIK.

Yenişehir’de mahalleye dönüşen köylerde ki muhtarlarımız ve vatandaşlarımız son yıllarda; “Madem ki, bizi mahalle yaptınız, o zaman şehre ulaşmak için niçin toplu taşıma araçları koymuyorsunuz? Bizim diğer ilçelerde yaşayan insanlardan ne eksiğimiz var? Bizde toplu taşıma istiyoruz.” diyerek yasa gereği haklı taleplerini dile getiriyorlardı.

Bu kapsamda İYİ Parti Yenişehir Belediye Meclis Üyesi olarak, geçtiğimiz yıl Mart ayı'nda Yenişehir Belediye Meclisinde, Bursa kent bütününde yürütülmesi gereken toplu ulaşım sisteminin sağlıklı çalışmadığını, tüm mahalleleri kapsayan gerekli uyum ve koordinasyonun bu güne kadar sağlanamadığını belirterek, ilçemizde Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsü alan kırsal da ki yerleşim yerlerinde ki ulaşım sorunun çözülebilmesi için Büyükşehir ile görüşerek, ilk etapta sabah ve akşam olmak üzere otobüs koyularak toplu ulaşım ağına dahil edilmesi ile ilgili önerge vermiştim.

KÖY’DEN MAHALLEYE DÖNÜŞEN YERLEŞİM YERLERİNE BÜYÜK MÜJDE…

Halkımızın yasalara göre yapılması gereken bu haklı talepleri ile ilgili önergemi Yenişehir Meclisine verdiğim gibi Bursa Büyükşehir Belediyesine hem yazılı hem de sözlü olarak defaatle ileterek mücadelemize devam ettik. Bu çabalarımız, girişimlerimiz ve mücadelemiz sonucunda ise dün itibari ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir'de kırsal mahallelerimize toplu taşıma hizmeti başladı.

Maalesef İncirli, Ebeköy, Barcın, Kozdere, Beypınar, Selimiye, Yeniköy, Kirazlıyayla, Reşadiye, Burcun, Fethiye, Subaşı, Söylemiş, Marmaracık, Çamönü vs. gibi mahallelerimize toplu taşıma hizmetinin verilemediğine de üzülerek şahit oldum. Keşke bu güzergahlar belirlenirken önerge veren bu konuda dertlenen, çözüm üretmeye çalışan bizlerinde fikirleri alınsaydı eğer bu mahallelerimizde muhakkak toplu taşıma hizmetinin güzergâhlarına ilave edilirdi.

Büyükşehir Yasasının 5 yıl önce yürürlüğe girmiş olduğunu düşünürsek, ne kadar gecikmiş olsa da bu toplu taşıma hizmetinde emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum.

Görüyorsunuz ki güçlüler değil, haklılar, halk için mücadele edenler her zaman kazanıyor. Ve hepimiz biliyoruz ki; her filmin sonunda iyiler kazanır, kötüler ise kaybeder.

Bizim yapacak daha çok işimiz, güldürecek daha çok yüzümüz var.

Biz daha görevi devir almadan bu önemli projelere imza atıyorsak, kent yöneticiliğimiz esnasında Yenişehir'de yaşanacak olumlu gelişmeleri düşünemiyorum bile....

Yaptıklarımızın yapacaklarımızın teminatı olduğunu tüm hemşehrilerimin bilmesini istiyorum.