AZMİN SONU BAŞARI, PES ETMENİN SONU İSE PİŞMANLIKTIR

Yenişehir İlçesi Çelebi - Aydoğdu Mahalleleri arasında kalan yolun sathi kaplama çalışmalarını tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yenişehir’in doğusunda yer alan ve yı
Paylaş:
AZMİN SONU BAŞARI, PES ETMENİN SONU İSE PİŞMANLIKTIR

Yenişehir İlçesi Çelebi - Aydoğdu Mahalleleri arasında kalan yolun sathi kaplama çalışmalarını tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yenişehir’in doğusunda yer alan ve yıllardır bozukluğu ve kullanım şartları dolayısıyla bölge halkı için büyük bir sorun teşkil eden Çelebi, Aydoğdu, Kızılhisar, Mecidiye, Kızılköy mahallerini birbirine bağlayan aynı zamanda önemli bir grup yolu özelliği taşıyan 4,5 km lik yol için yetkililer tarafından bu güne kadar verilmeyen söz kalmamıştı.

Hatta bu basit mevzuu geçtiğimiz yıllarda Başbakanlık Makamına kadar iletilmişti. Ama ne var ki ya dış güçler ya da bilemediğimiz gizli bir el, yapımı sadece 15 gün sürecek sıradan bir yol çalışmasına mani oluyordu.

Konuyu gündemimize aldıktan sonra ilk olarak 1 Haziran 2018 tarihinde Yenişehir Belediye Meclisinde dile getirerek bölge halkının rahatsızlığından bahsedip yapımı konusunda destek istedik. Bize verilen cevap o bölgeye Yenişehir Belediyesinin bakmadığı, Büyükşehir Belediyesinin ilgilenmesi gerektiği oldu. Elbette bu cevaba şaşırmadık.

ÖNERGEMİZ KARŞILIĞINI BULDU.

Çelebi - Aydoğdu Mahalleleri arasında kalan bu yol sorununu 19.07.2018 tarihli önergemizle Büyükşehir Meclisinde dile getirdik. İlgili birimlerde yapılan incelemeler ve yıllardan bu yana mahalle muhtarımızın da verdiği dilekçeler dikkate alınarak, Büyükşehir Belediyesi 17.08.2018 tarihinde önergemize vermiş olduğu resmi yazıyla yolun yapılacağı müjdesini vermişti. Sonucunda ise 24.09.2018 tarihi itibari ile bahse konu olan Çelebi, Aydoğdu, Kızılhisar, Mecidiye, Kızılköy mahallerini birbirine bağlayan grup yolu sathi kaplama işlemi tamamlandı.

Velhasıl yıllardan bu yana yapımı beklenen 4,5 km lik yol, ciddiyetle üzerine gidilmesi, gerekli resmi yazı ve takiplerin ardından 2 aylık kısa bir zaman içerisinde tamamlanarak bölge halkının hizmetine açıldı. Başta bu yol çalışması ile ilgili Yenişehir ve Büyükşehir’de çalmadık kapı bırakmayan Aydoğdu Muhtarımız Nurettin Zengin olmak üzere yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Benzer Haberler:

Yorum

    Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.

    YORUM YAZIN

AZMİN SONU BAŞARI, PES ETMENİN SONU İSE PİŞMANLIKTIR