DAVUT AYDIN'A YARGI TOKADI

Hiçbir gücün hiçbir siyasetin, hiçbir iktidarın Başkan bile olsa adaletten üstün olmadığını Yenişehir'de bir kez daha gördük. Hiç kimsenin adaletin üstüne çıkamayacağına şahi
Paylaş:
DAVUT AYDIN'A YARGI TOKADI
DAVUT AYDIN'A YARGI TOKADI
Hiçbir gücün hiçbir siyasetin, hiçbir iktidarın Başkan bile olsa adaletten üstün olmadığını Yenişehir'de bir kez daha gördük. Hiç kimsenin adaletin üstüne çıkamayacağına şahit olduk.
 
Davut Aydın'ın kullandığı makam ve oturduğu koltuktan aldığı güçle, toplumun örf, adet ve gelenekleri ile bağdaşmayan bir şekilde, şahsıma hakaret etmesi nedeniyle yargılandığı davada, mahkeme tarafından suçluluğu tescil edildi ve cezalandırılarak hüküm giydi.
 
Bütün gerçekler ortada olduğu ve deliller tüm herşeyi apaçık gösterdiği halde, Yüce Türk Adaleti önünde inkar yoluyla, gerçekleri gizlemeye çalışarak hakim ve savcıları yanıltmaya çalışsa da mahkeme sözlerine itibar etmeyerek kendisine inanmadı.
 
GAZETECİ, DAVUT AYDIN'I YALANLADI.
Mahkeme, Davut Aydın'ın bulunduğu konuma yakışmayan hakaretlerini haber yaparak bizleri ve toplumu bilgilendiren gazeteciyi duruşmada tanık olarak dinledi. Aydın; "Haberin yapıldığı toplantıda taşınmaz mal satışı konusu hiç konuşulmadı ve bu şahsa (Ercan Özel) asla hakaret etmedim." diyerek gerçek dışı ifade de bulunmuştu.
 
Gazeteci ise hakaretlerin edildiği toplantıda Davut Aydın'ın taşınmaz malların satışı ile ilgili konuştuğunu ve şahsıma hakaret ettiğini bu yüzden halkı bilgilendirmek amacıyla bu haberi yaptığını söyleyerek Davut Aydın'ı kesin bir dille yalanladı.
 
Tüm incelemeler, deliller ve tanığın ifadesi sonrasında Hakim; Davut Aydın'ın savunmasına itibar etmeyerek, Türk Ceza Kanunu'nun 125. Maddesi uyarınca hakaret suçundan cezalandırılmasına hükmetti. Mahkemenin verdiği bu kararla haklılığımız ve doğruluğumuzu bir kez daha ispatlandı.
 
ZENGİN-FAKİR, GÜÇLÜ-GÜÇSÜZ, İKTİDAR-MUHALEFET, BÜYÜK-KÜÇÜK,
ADALET HERKESE LAZIM.
Adalet herkes için geçerli ve herkese gereklidir. Zalimin zulmü cezasız kalırsa bu, toplum içindeki bunalımları ve farklı suçları beraberinde getirir. Adalet terazisi asla güçlüden tarafa doğru yatmamalı, hele de haksız olduklarında bile, iktidarlara doğru asla meyletmemelidir. Sadece haklıyla haksızı değil, aynı zamanda suçluyla suçsuzu da kesin olarak ayırt edebilmelidir. Adalet herkese, her topluma hatta her eve, her vatandaşa lazımdır. Onu, kendi çıkarlarına göre bozmaya çalışanlara bile gün gelecek çok lazım olacaktır.
 
YENİŞEHİR'DE HAKİMLER VAR.
Bu karar göstermektedir ki; Her şeye ve tüm güçlüklere rağmen adaleti savunan, vicdanı ve kanunlar doğrultusunda karar veren adil hakimlerimiz var. Esasında edilen hakaret, şahsım nezdinde Yenişehir halkının hukuk çerçevesinde hesap sorma ve hakkını arama çabasına edilmiştir. Dolayısıyla cezalandırılan da bu hak mücadelesine saygı duymayan zihniyet olmuştur. Hukuka ve adalete saygılı şiarımız gereği Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerine hep güvendik ve güveniyoruz. Sonunda gördük ki! Yenişehir'de hakimler var.
 
KALBİMDE ALLAH KORKUSUNDAN BAŞKA HİÇBİR KORKU YOK.
Siyaset zor bir iştir. Hele ki kişisel çıkar ve rant değil de, size güvenerek oy veren, farklı görüşlere sahip halka karşı, sorumluluk taşıyorsanız, yükü çok daha ağırdır. İşte bu yüzden bu tür saldırılara hayatım boyunca maruz kaldım ve eminim ki yine kalacağım.
 
Kalbimde Allah korkusundan başka hiçbir korku yok. İnançlı bir insanın hiçbir şeyden korkmayacağını, hiçbir şeyden çekinmeyeceğini iyi biliyorum. İman sahibi biri olarak, kesinlikle haksızlığa sabredemiyorum.
Mahkemenin aldığı bu karardan sonra özellikle şehir dışından bir çok gazeteciye benimle ilgili iftira dolu haberler yaptırılacak. Bunun bilincindeyim ama ilçem adına doğruyu ve hakkı savunmak zorundayım. Kime yapılırsa yapılsın, haksızlığa baş kaldırmanın isyan değil, aksine bir yaşam biçimi olduğunu düşünüyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.
 

Benzer Haberler:

Yorum

    Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.

    YORUM YAZIN

DAVUT AYDIN'A YARGI TOKADI