NECİP SOYDAN'IN İSMİ İLÇEMİZDE YAŞATILACAK.

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığımızın aldığı karar sonrası belediye meclis grubumuz tarafından Büyük Millet Meclisinin ilk milletvekillerinden olan hemşehrimiz Necip Soyda
Paylaş:
NECİP SOYDAN'IN İSMİ İLÇEMİZDE YAŞATILACAK.
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığımızın aldığı karar sonrası belediye meclis grubumuz tarafından Büyük Millet Meclisinin ilk milletvekillerinden olan hemşehrimiz Necip Soydan'ın aziz hatırasını yaşatmak için Yenişehir Belediyesi Meclis Toplantısında verdiğimiz önergemizin oy birliği ile kabul edilmesinin haklı mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Aslen Günece Mahallemizden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği ile milli mücadelenin en önemli kurulu olan ilk Büyük Millet Meclisinde milletvekili olan Yenişehirli hemşehrimiz Necip Soydan, yaşadığı dönemde ülke siyasetinde önemli isimler arasında yer almayı başarmış başarılı bir devlet adamı idi.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın çalışma arkadaşları arasında kendine yer bulan Necip Soydan’ın aziz hatırasını ilçemizde yaşatmak ve kendisini daha büyük kitlelere tanıtabilmek için uygun görülecek bir park’a, sosyal tesis’e veya hatıra ormanı şeklinde bir bölgeye isminin verilmesi ile ilgili önergemizin kabulü başta Soydan ailesine, Günecemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun.
 
İYİ Parti yöneticilerimiz ile birlikte ilçe mezarlığımızda metfun bulunan Necip Soydan'ın mezarını bulup kendi çabamızla düzenlemeye çalıştık. İlk milletvekilimiz, hemşehrimiz merhum Necip Soydan'a Rabbim rahmeti ile muamele eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah.
 
İYİ Parti olarak ilçemize has değerlerimizi ortaya çıkarmak ve daha büyük kitlelere tanıtmak amacıyla yaptığımız bu çalışmalarımız Allah'ın izniyle devam edecektir.
 

Benzer Haberler:

Yorum

    Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.

    YORUM YAZIN

NECİP SOYDAN'IN İSMİ İLÇEMİZDE YAŞATILACAK.