Yenişehir’de rota turizme çevrildi

Yenişehir’in tarihi ve doğal güzelliklerini turizm vitrinine çıkaracaklarını söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, “Şehrimizin ve esnafımızın turizmden payına düşen gerçek hakkını almasını hedefliyoruz” dedi.
Paylaş:
Yenişehir’de rota turizme çevrildi
Yenişehir’de rota turizme çevrildi
Yenişehir’de rota turizme çevrildi
Yenişehir’de rota turizme çevrildi

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker’i makamında ağırladı. Yenişehir’in, tarihi kimliğinin ön plana çıkartılarak ilçeyi turizm rotası haline getirmek istediğini söyleyen Başkan Ercan Özel, “Tarihte 4 kıtada yüz yıllar boyunca hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı ve devletin ilk başkenti olan Yenişehir’de, tarihi değerlerimizi daha fazla ön plana çıkarmak istiyoruz. Bunun yanı sıra başta Cennet Kanyonu olmak üzere doğal güzelliklere sahip olan ilçemizin tanıtımına yatırım yaparak şehrimizin ve esnafımızın turizmden payına düşen gerçek hakkını almasını hedefliyoruz” dedi.

TÜRSAB’LA ORTAK HAREKET ETME VURGUSU

Turizmin ön plana çıkması adına çalışmalara başlayacaklarını anlatan Başkan Ercan Özel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker ile konu hakkında fikir alışverişinde bulunduğunu söyledi. Yenişehir’i ortak akılla yöneterek, birlikte kalkındıracaklarının vurgusunu yapan Başkan Özel, “Turizm sektörüne yön veren TÜRSAB’la birlikte ilçemiz tarihini ve doğal güzelliklerini turizme kazandırmak için ortak hareket edeceğiz. Turizmin rotasını Yenişehir’e çevirmek için çalışacağız” diye konuştu.

ORTAYA VİZYON KONULMASI SEVİNDİRİCİ

TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker de, Yenişehir’de tarihi yapının ön plana çıkması gerektiğine vurgu yaparak, “İlçenin en büyük avantajlarından biri Yenişehir Havalimanı’nın olması ancak şu anda etkin kullanılamıyor. Bir Osmanlı Başkenti olan Yenişehir’in, turizmi ne yazık ki şimdilik istediğimiz noktada değil. Yenişehir’in turizm rotası olması için yapılması gereken yatırımlar var. Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel’in, bu konuda ortaya bir vizyon koyduğunu görmek, turizmciler adına sevindirici. İnanıyorum ki, çok yakın gelecekte turizm rotalarının aranan bölgesinden biri de Yenişehir olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Benzer Haberler:

Yorum

    Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.

    YORUM YAZIN

Yenişehir’de rota turizme çevrildi